io-ico-g-dietetyczny

Gabinet dietetyczny​

W ramach poradni dietetycznej InterOKO oferujemy pomoc i wsparcie specjalisty, który w zależności od indywidualnej potrzeby pacjenta, dobierze odpowiednią kurację i opracuje indywidualny plan żywienia. Naszym pacjentom oferujemy pomoc w zakresie zmian nawyków żywieniowych oraz zmian stylu życia.

Nutritionist giving consultation to patient with healthy fruit and vegetable, Right nutrition and diet concept

Pomagamy w sytuacjach:

  • nadwagi;
  • niedowagi;
  • w przypadku wystąpienia chorób takich jak: nadciśnienie, cukrzyca, niedoczynność lub nadczynność tarczycy, hashimoto, insulinooporność, refluks żołądkowo-przełykowy, zgaga etc.;
  • w przypadku alergii pokarmowej lub nietolerancji niektórych produktów spożywczych;
  • ciąży lub jej planowania.

Jak przygotować się do badań?

HOLTER EKG to 24-godzinne nieinwazyjne badanie polegające na rejestrowaniu m.in. zaburzeń rytmu pracy mięśnia sercowego. Monitoring dobowy pracy serca jest możliwy dzięki elektrodom, które przyklejone są do klatki piersiowej pacjenta. Zapis rejestrowany jest na niewielkim urządzeniu, które Pacjent nosi cały czas przy sobie.

 

HOLTER EKG nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Jedynym wymogiem jest czysta skóra klatki piersiowej (nie posmarowana żadnymi olejkami, kremami czy balsamami. W sytuacji Pacjentów z obfitym owłosieniem klatki piersiowej wskazane jest zgolenie owłosienia przed badaniem. Ze względu na obecność elektrod na ciele, przez 24 godziny trwania badania pacjent nie może się kąpać.

Holter ciśnieniowy jest popularnym badaniem wykorzystywanym w diagnostyce chorób serca, polega na rejestrowaniu ciśnienia tętniczego krwi pacjenta w sposób automatyczny przez całą dobę. W czasie badania pacjentowi zakłada się specjalny aparat, który monitoruje i rejestruje oraz mankiet, który automatycznie wypełnia się powietrzem i mierzy ciśnienie (co 15 minut w ciągu dnia i co 30 minut w nocy).

 

Jak przygotować się do badania?

Pamiętać należy o luźnym i wygodnym ubraniu, pod które będzie można założyć mankiet oraz aparat. W trakcie badania należy prowadzić zapisy czasu trwania poszczególnych codziennych czynności takich jak: sport, spacer, drzemka. Pacjent powinien również dokonywać zapisów w których czuł się zestresowany bądź nerwowy, pamiętać należy również o przyjmowanych lekach i godzinach, w których zostały spożyte.

 

Zalecenia, dotyczące badania:

Ze względu na obecność mechanizmu na ciele, przez 24 godziny trwania badania pacjent nie może się kąpać.

ECHO serca jest badaniem obrazowym, które pozwala na ocenę funkcjonowania serca, za pomocą ultradźwięków. Badanie to jest bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Do tego badania pacjent nie musi się przygotowywać w żaden szczególny sposób.

Poradnia czynna: Tu wpisujemy dni i godziny otwarcia

Nasi specjaliści

Joanna Carbol

Dietetyk

Cennik

Galeria

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.